U bent hier
N-VA Leuven hekelt Bruulparking 3.0. 300 bewonersparkeerplaatsen én een park worden opgeofferd voor de podiumkunstenzaal.

Op de eerste gemeenteraad na de vakantie stond een selectieleidraad op de agenda om een ontwerper te vinden voor Bruulparking 3.0. N-VA pleit reeds langer voor een alternatief waarbij de Vismarkt autoluw wordt met Shop&Go plaatsen en een parkeercompensatie wordt voorzien in de bestaande Interleuvenparking. De bovengrondse bewonersparkeerplaatsen wil N-VA behouden.
Fractieleider Zeger Debyser: “Dit project is als een zevenkoppige draak. Elke keer als die een kop verliest, komt er een nieuwe. We zitten nu aan versie 3.0. Deze draak is te duur, niet nodig en een weinig fraai staaltje van klimaatwasserij.” Zeger Debyser vervolgt: “Door het opheffen van de knip in de Burchtstraat heeft het gele stadsdeel nu een parking, zelfs een randparking. De noodzaak van een nieuwe grote bezoekersparking valt dus weg. Bovendien klopt het financieel plan niet. De bouwkosten zijn geraamd op 31 miljoen, waarvan liefst 18 miljoen voor de financiering van de parking, die door een privéinvesteerder zullen worden gedragen. Voor de sociale woningen en de kinderopvang rekent men op subsidies uit Vlaanderen. Men doet uitschijnen dat dit de stad bijna niets meer zal kosten, maar vergeet de helft van de aankoopprijs van 8.2 miljoen euro, de studiekosten en de sloopkosten. Men geeft bovendien de exploitatie van de parking uit handen met alle risico op de prijssetting. Dit wordt een dure parking. En over de belofte om ook bewonersparkeren te voorzien, vinden we niets meer terug.”
Raadslid Debby Appermans: “De stad zweert bij Europa op het communiezieltje klimaatneutraal te zullen worden tegen 2030. Men voert een politiek van onthardingsfundamentalisme waarbij men de Leuvenaars hun voetpaden afneemt en in voortuinen geen halfverharding duldt. Dit college legt de Leuvenaars allerlei pestmaatregelen op die het echter niet toepast op zichzelf. In dit project zuigt men het verkeer naar de binnenstad, sloopt men een gebouw uit de jaren 80 - wat haaks staat op circulariteit - en plant men een gebouw dat niet energieneutraal is. Bovendien wordt het Bruulpark deels herleid tot een daktuin, iets waar Groen altijd fel tegen gekant was.”
Bestuurslid Alfons Roebben: “De Achilleshiel van het project draait om water! Men bouwt in het laagste gebied van Leuven, in het moeras van het Bruulpark, drie en half bouwlagen diep, vlak naast de Dijle. Dat is niet alleen technisch heel risicovol en dus ook pokkeduur, het staat tevens haaks op alle principes van ontharding en duurzaam integraal waterbeheer. De waterhuishouding in de wijde omtrek komt in het gedrang. De kelders van de omwonenden zullen niet meer droog blijven. Hier bestaat maar 1 woord voor: klimaatzwendel.”
Zeger Debyser: “Het pittige debat in de gemeenteraad bracht uiteindelijk wel duidelijkheid. CD&V raadslid Els Van Hoof gaf onomwonden toe dat deze parking vooral dient voor de bezoekers van de megalomane podiumkunstenzaal. Maar waar moeten dan de bezoekers van handel en horeca en de bewoners dan gaan parkeren als tegelijk 300 parkeerplaatsen op het openbaar domein worden geschrapt? Die podiumkunstenzaal zorgt sowieso al voor een parkeer- en verkeersinfarct in de hele benedenstad.”